Özel Kocasinan Özcan Bilgisayar Kurs Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 28.05.1996 tarih ve 4185 sayılı kararı ile resmen sertifikalı eğitimleriyle faaliyete başlamıştır. 

 

Başlangıçta sadece Bilgisayar İşletmenliği ve Programcılık kursları üzerine faaliyet gösteren kursumuz, günümüzde;

 

- 23 ayrı alanda sertifikalı programda;

- 7, 10 ve 14 kişilik klimalı sınıflarda;

- Bilgisayar başına bir kursiyer olacak şekildeki yerleşimiyle;

- 5 Kişilik uzman kadrosuyla ve haricen uzman bilirkişi desteğiyle;

- Uluslar arası geçerliliği olan M.E.B. Onaylı sertifika sunumuyla;

- Danışmanlık ve rehberlik hizmetleriyle;

 

eğitim faaliyetlerini devam ettirmektedir.  

Yılda ortalama 600 kursiyer mezun veren kurumumuz, 18.yılında toplam 9.000 kişiye kadar sertifikalı olarak kursiyer mezun etmiştir.

 

Ayrıca İŞE YERLEŞTİRME SERVİSİ ile Mesleki kurslara katılanlardan başarılı olan kursiyerlerin işe yerleştirilmesi noktasında da önemli hizmetler verilmiştir.

 

Tek fiyat uygulaması, uygun ödeme koşullarıyla hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

KURUMUMUZDA SERTİFİKALI EĞİTİMİ VERİLEN PROGRAMLAR

 

Bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebe (LKS II / LOGO GO), On Parmak Klavye, Autocad & SolidWorks Programları İle Bilgisayar Destekli Tasarım, Hasta Kabul İşlemleri (Kısmi Tıp Sekreterliği), 3D Studio Max. Programı İle Nesne Modelleme, WEB Programlama, Bilgisayar Bakım Onarım Elemanı Yetiştirme, Windows Ağ ve Sistem Yöneticiliği, Grafikerlik (CorelDraw, PhotoShop)

Halkla İlişkiler, Üst Düzey Yönetici Asistanlığı (İleri Seviye), Dış Ticaret, İşletme Memuru Yetiştirme, İlk-Ortaöğretim Seviyesinde Matematik, Almanya’ya gitmek isteyenlere temel seviyede Almanca